Dnes je   Středa, 21.08.2019
    Zpravodaje
Zpravodaj Městyse Bobrová - únor 2016 PDF Tisk Email
Pátek, 11 Březen 2016 08:36

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Do textu minulého pokračování se nám po dlouhé době opět dokonce 2x vloudil tiskařský šotek. Pozorný čtenář si určitě všiml, že na tubu v Bobrové nikdy nehrál Bohouš Černý, ale že se jedná o pana Bohuslava Krejčího z Bohdalce, kterému se touto cestou velice omlouváme a zároveň zdravíme!

Druhý šotek uvedl jako bydliště Ing. Josefa Jelínka Domanínek, když správně mělo být z Domanína. Ještě jednou se omlouváme.

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - leden 2016 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 23:28

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Po roce 1980 nastalo období, které by se dalo nazvat obdobím „Pozvolného ubývání“. Začalo ubývat muzikantů, starším muzikantům i elán a nakonec i sil. Dechovce zůstaly čím dál více pouze buď oslavné pochody v průvodech obcí nebo smuteční pochody při pohřbu. Na každou hru musel většinou kapelník obvolat telefonem nebo objet vlastním autem široké okolí, aby obsadil potřebné nástroje do kapely. Jako důkaz přikládám fotografii bobrovské dechovky při vítání voličů k volbám do MNV v roce 1981.

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - prosinec 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 23:17

Vážení a milí spoluobčané, vánoční svátky jsou zde a s nimi i začátek nového roku. Rádi bychom Vám alespoň touto cestou poděkovali za celoroční práci. Děkujeme i našim hasičům, myslivcům a sportovcům za významnou činnost pro naši obec. Velké poděkování patří také paní Janě Korábkové za organizaci Tříkrálové sbírky, paní Ivaně Řezníčkové za pravidelné sbírky pro Diakonii Broumov a našim mladým divadelním ochotníkům, kteří nás vždy dobře pobaví. Děkujeme učitelům, učitelkám i všem provozním zaměstnancům mateřské i základní školy.

Přejeme všem klidné a radostné Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a osobních i profesních úspěchů v nadcházejícím roce!

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - listopad 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 22:54

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

     Když jsem pročítal v našem oblíbeném „Zpravodaji městyse Bobrová“ minulé pokračování, tak mě hned v první větě napadlo, co jen může být tak zajímavého na fotografii dechovky z roku 1963? Tak třeba: Nikdy se bobrovská kapela nebránila vzít mezi sebe mladého začínajícího muzikanta (viz. Arnošt Brhel a František Tůma) v naději, že se uchytí a kapelu posílí. Nebo: Na této fotografii se sešlo – jeden kapelník bývalý (p. Jan Malý), jeden kapelník současný (p. Jaroslav Hrbek), tři kapelníci budoucí (p. Ladislav Beneš, p. Arnošt Brhel a p. František Tůma) a možná nebudu daleko od pravdy, že pan Jan Smažil byl nějaký čas kapelníkem některé z mnoha bobrůveckých kapel. Takže šest kapelníků ve čtrnáctičlenné dechovce. A ještě malé upřesnění: Pan Antonín Sýkora byl nejen dlouholetý herec, ale také režisér, stejně jako Jaroslav Hrbek v bobrovském ochotnickém divadelním spolku „Pokrok“.

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - říjen 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 22:43

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Moc pěknou a zajímavou fotografii jsem objevil v listinné příloze místní kroniky, která dokládá, že spolupráce bobrovské dechovky byla střídavě orientována na Bohdalec a Bobrůvku nebo Zvoli a Branišov. Minule na fotografii z přehrávky v roce 1974 byla spolupráce se Zvolí a Branišovem a na dnešní fotografii z roku 1963 vidíme spolupráci s Bohdalcem a Bobrůvkou.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 12

Obrázky Bobrové

horni_obrazek_velky.jpg

Kontaktní informace

Adresa:
Městys Bobrová
Bobrová 138
okres Žďár n. Sázavou
kraj Vysočina
592 55

Telefon:
566 673910 - ekonomka
566 673210 - kancelář
Fax:
566 673910


Představitelé obce

Starostka:
Zdeňka Smažilová

Místostarosta:
Jan Pokorný

Leoš Mikišek

Členové rady:
Petr Tulis
Jiří Svoboda

Odběr novinek

Zde vložte Váš email:

 Nápověda

Statistika

Reklama